Kedi Sahiplenecekler için Temel İhtiyaç Listesi

Sizde bu sevimli ve akıllı hayvanların cazibesine kapıldınız ve evinizde kedi beslemeye karar verdiyseniz; öncelikle bunun büyük bir sorumluluk olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

Kedi sahiplenecekler arasına girdiyseniz ve kendinizi hazır hissediyorsanız ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız işte ilk aşamadaki kedinizin ihtiyacı olacak ürünler:

KEDİ İHTİYAÇLARI

MAMA KABI

Mama ve su kabında, kullanışlı ve temizlenmesi kolay olanı tercih etmelisiniz. Paslanmaz çelik kaplar hem hijyen hem de tasarım açısından en ideal olanıdır. Kediniz için su kaplarında her gün taze temiz su bulundurmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Kedi̇ İhti̇yaçlari - Kedi Sahiplenecekler Için Temel İhtiyaç Listesi - Mama Kabi
KEDİ İHTİYAÇLARI – Kedi Sahiplenecekler için Temel İhtiyaç Listesi – MAMA KABI

KEDİ TUVALETİ VE KUMU

Kedi bakımında kedi tuvaleti ve kumu önemli ihtiyaçlardır. Kedi kumlarının topaklaşan, kalın taneli, kristal veya jel gibi bir çok seçenekleri bulunduğu için deneme yanılma yoluyla karar verebilirsiniz. En iyi kedi kumunun, kedinizin en çok sevdiği kum olduğunu unutmamalısınız.  Kedi tuvaletinin ise boyutuna dikkat etmelisiniz. Tuvalet, kedinin kumu eşelerken dışarı dökemeyeceği şekilde yüksek ve geniş olmalıdır.

Kedi Tuvaleti
KEDİ İHTİYAÇLARI – Kedi Sahiplenecekler için Temel İhtiyaç Listesi – KEDİ TUVALETİ VE KUMU

TIRMALAMA TAHTASI

Kedilerin tırnaklarının bakıma ihtiyacı vardır. Bu yüzden evinizdeki halı, koltuk, perde gibi eşyaları tırmalayarak tırnaklarını düzeltmek isterler. Tırmalama tahtalarını kullanarak kedinizi ve kendinizi bu eziyetten kurtarabilirsiniz. Seçiminizi yaparken kedinizin eğlence anlayışını göz önünde bulundurup tasarımına ve yüksekliğine de dikkat etmelisiniz.

Kedi T%C4%B1Rmalama Tahtas%C4%B1
KEDİ İHTİYAÇLARI – Kedi Sahiplenecekler için Temel İhtiyaç Listesi – TIRMALAMA TAHTASI

YATAK

Kedi yataklarında konforlu olanı tercih etmelisiniz. Kedi yatakları, genelde elyaf malzemelerden yapıldığı için yumuşak ve ısıtma özelliğiyle kedinizin mutlu olmasını sağlar. Ayrıca düzenli yıkanması gerektiğinden kolay yıkanabilir olanını tercih etmeniz de hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Kedi Yatak
KEDİ İHTİYAÇLARI – Kedi Sahiplenecekler için Temel İhtiyaç Listesi – YATAK

TAŞIMA ÇANTASI

Bir çok çeşidi bulunan taşıma çantaları kediler için en önemli ihtiyaçlardan biridir. Kediler genellikle taşıma çantalarının içinde olmayı pek sevmezler. Bu yüzden kedinizin rahat hava alabileceği şekilde havalandırma delikleri büyük olan modelleri tercih etmelisiniz. Ayrıca taşıma çantasının içine kedinizin hoşuna gidebilecek yastıklar veya oyuncaklar da yerleştirebilirsiniz.

Kedi %C3%A7Antas%C4%B1
KEDİ İHTİYAÇLARI – Kedi Sahiplenecekler için Temel İhtiyaç Listesi – TAŞIMA ÇANTASI

BOYUN TASMASI VE KÜNYE

Kediniz için seçtiğiniz tasma boynuna uygun olmalıdır. Tasma seçerken kaliteli malzemeden yapılmış olmasına ve tasmanın sağlamlığına dikkat etmelisiniz. Kedinizin kaybolma ihtimaline karşı üzerine isim ve numara yazabileceğiniz künyeli modelleri tercih edebilirsiniz. Tabii modayı da takip etmeyi unutmayın!

Kedi Aksesuar

TARAK

Tarak seçerken kedinizin derisini acıtmayacak modelleri tercih etmelisiniz. Kedinizi düzenli olarak taramak derisindeki kan dolaşımını hızlandırdığı için tüylerinin güzel, sağlıklı uzamasını sağlayacak, dökülmesini en aza indirecektir.

Kedi Tara%C4%9F%C4%B1

Tüm bu ürünleri ePttAVM.com adresinden inceleyebilir, evinizin rahatlığında kolayca ve güvenle satın alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here