Daha İyi Hissetmenin 4 Yolu

Bazen sıkıntılı oluruz ve karamsar düşünceler peşimizi bırakmaz. Son zamanlarda hayat şartlarından dolayı olumlu düşünmek sanki imkânsız gibi geliyor. Yine de umut ederek gülümsemek ve sevdiğiniz şeyleri yaparak kendinizi mutlu etmek mümkün olabilir.
Hayatı yaşamaya değer kılan şeyler her zaman vardır ve bunu keşfetmek sizin elinizde…
Biz de sizler için hayatı yaşamaya değer kılacak bazı küçük püf noktaları belirledik.
İşte kendinizi daha iyi hissetmenin 4 yolu!

Bol Bol Su İçin

Aç karnına 2 bardak su içmek güne enerjik başlamanın en iyi yoludur. Uyku halini ve yorgunluğu gidermeye yardımcı olur ve kendinizi mutlu hissetmenizi sağlar. Susuzluk sinir sistemini ve düşünme yeteneğini olumsuz etkiler. Onun için gün içerisinde bol bol su içmeye özen gösterin.

Su İçmenin Faydaları - Daha İyi Hissetmenin 4 Yolu
Su İçmenin Faydaları

Güzel Bir Kahvaltı Yapın

Sabah uyanın ve kendinize güzel bir kahvaltı masası hazırlayın. Güne nasıl başlarsanız öyle gider. Kahvaltı, açlık sonrasında düşen kan şekeri seviyesini yükselterek güne zinde ve enerjik başlamanızı sağlar. Kahvaltı yapmayı aksatmazsanız gün içerisinde kendinizi daha iyi hissettiğinizi görebilirsiniz.
Cemal Süreya’nın şu satırları her şeyi özetliyor aslında: Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama, kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.

Kahvaltı

Gülmek En İyi İlaçtır

Gün içerisinde gülümsemek psikolojiniz ve sağlığınız açısından olumlu gelir. Mutsuz hissettiğiniz her an kahkaha atmak, kan akışınızı hızlandırır ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Kahkaha attıkça kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz.
Gülmek için bir neden aramayın sadece gülün:)

Gülümseme

 Sevdiğiniz Şeyleri Yapın

Sevdiğiniz şeyleri yaparak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Herkesin iyi hissetme yolları farklıdır. Çikolata yiyerek, bisiklet sürerek, evinizi temizleyerek, müzik dinleyerek kısacası sevdiğiniz iş ve hobilerle uğraşarak mutlu olabilirsiniz. Mutsuz olduğunuz an harekete geçin ve sevdiğiniz bir şeyi yaparak negatif düşüncelerden uzaklaşın. Küçücük nefes alıp vermeniz için bile şükretmeniz, iç huzurunuzu iyileştirecektir.

Kendini Iyi Hissetme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here