Pazar, Mayıs 22, 2022
More

  Pazar Günü İzlenecek En İyi 10 Film

  Pazar sabahı kahvaltılar yapıldı. Peki şöyle kahveler eşliğinde sizi iyi hissettirecek filmler izlemeye ne dersiniz?

  Sizi etkileyecek ve keyiflendirecek en iyi filmleri seçtik!

  Hadi o zaman kahveler yapılsın pazar günü aktivitesi olarak evde film keyfi başlasın😊

  İşte pazar günü izlenecek en iyi 10 film önerilerimiz. İyi seyirler😊

  Life of Pi (Pi’nin Yaşamı)

  Macera / Drama

  Hindistan’dan Kanada’ya giden bir yük gemisi içindeki tüm canlılarla birlikte batar. Bir can kurtaran filikası Pasifik Okyanus’nun ortasında yapayalnız kalır. Sandalın hayatta kalmayı başarabilen mürettebatı ise bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan, Richard Parker adında üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ve Pi adlı 16 yaşında Hintli bir çocuktan oluşmaktadır. Pi, kurtuluş yok gibi görünen bu okyanusta zayıf bir sandalda yanındaki hayvanlarla birlikte hayatta kalma savaşı verir ve keskin zekası ve zooloji bilgisiyle hayatta kalmayı başarır.

  Life Of Pi - Pazar Günü İzlenecek 10 En Iyi Film
  Life of Pi – Pazar Günü İzlenecek En İyi 10 Film

  Forrest Gump

  Romantik / Dram

  Düşük I.Q seviyesine sahip olan Forrest Gump, Jenny ile tanışıp ona aşık olur. Gump aralarında Elvis Presley, Kennedy, Nixon’ın da olduğu tarihsel kişilerle kaza eseri tanışır ve 50’lerden 70’lerin sonuna kadar gelen bir süre zarfında olaylar gelişir. Gump tamamen tesadüf olarak Vietnam savaşına ve Amerikan yakın tarihinin önemli olaylarına şahitlik eder ve hatta rol alır. Ancak bilmeden yaptıklarının ne kadar önemli sonuçları olduğundan da haberi yoktur.

  Forrest Gump
  Forrest Gump

  About a Boy ( Bir Erkek Hakkında)

  Will yakışıklı, zengin ve sorumsuz bir adamdır. Kadınlarla tanışmak için güzel bir mekan olabileceğini düşündüğü, boşanmış anne-babaların katıldığı toplantılara gitmeye karar verir. Çocuk sahibi ve boşanmış bir baba pozu takınan Will gittiği bu toplantılardan birinde Marcus adında ana-babası boşanmış bir çocukla tanışır.

  Bir Erkek
  Bir Erkek Hakkında – Pazar Günü İzlenecek En İyi 10 Film

  Intouchables (Can Dostum)

  Komedi / Dram

  Sizi çok etkileyecek!

  Felçli bir adamla ona bakıcılık yapan gencin hikayesini anlatıyor. Normal şartlar altında hiçbir zaman yan yana gelmeyecek ikili iyisiyle kötüsüyle hayatın tadını beraber çıkarmaya başlar. Fransa’da geçtiğimiz kasım ayında vizyona giren film, hayatta bir noktadan sonra kültür ve sınıf farklılıklarının ortadan kalkması temasına odaklanan ve dram-mizah arasında gidip gelen bir yapım.

  Can Dostum
  Can Dostum (2011) – Pazar Günü İzlenecek En İyi 10 Film

  3 İdiots (3 Aptal)

  Komedi / Romantik

  Sizi keyiflendirecek!

  Rancho Chhanched, Farhan Qureshi ve Raju Rastogi Hindistan’ın en önemli bir okulunda mühendislik okuyan ve okulun yurdunda aynı odada kalan üç öğrencidir. Raju ailesini fakirlikten kurtarma gibi bir ideale sahipken Farhan ailesinin isteği doğrultunda bu bölümü seçmiştir. Rancho ise makinelere duyduğu tutku nedeniyle mühendis olmayı istemektedir. Bu üçlü ve profesörleri Viru arasında yaşananlar, dostluk kavramını beyaz perdeye yansıtırken eğitim sistemini de sert ve eğlenceli bir şekilde eleştirir niteliktedir.
  Son dönemin fazlasıyla dikkat çeken yapıtlarında biri olan film Hindistan’ın en çok izlenen filmlerden biri olurken özellikle Amerika’da da bir hayli dikkat çekmişti.

  3 Aptal
  3 Aptal – Pazar Günü İzlenecek En İyi 10 Film

  Green Book (Yeşil Rehber)

  Dram / Biyografik

  Ünlü bir piyanist ve konser turu kapsamında onun şoförü olarak çalışan Tony’nin hikayesini anlatıyor. Afro-Amerikalı piyanist Dr. Don Shirley ise konser turu için hazırlanmaktadır. Ünlü müzisyen tur kapsamında Manhattan’dan güneye doğru birçok yere gidecektir. Kendisi ile şehir şehir gezecek bir şoför arayışında olan Shirley, bir süredir işsiz olan Tony’yi işe alır. Tony, yolculuk sırasında Afro-Amerikalılar için güvenli olan güzergahları kullanabilmek için “The Green Book” isimli kılavuzdan yardım alır. Dr Shirley ve Tony çıktıkları bu yolculukta ırkçılıkla, tehlikeyle ve beklenmedik nezaketle karşılaşır. İkili bu zorlu yolculuklarında farklılıklarını bir kenara bırakmak zorundadır.

  Green Book
  Green Book – Pazar Günü İzlenecek En İyi 10 Film

  The Bucket List (Şimdi ya da Asla)

  Komedi / Drama

  İki ayrı hayatlardan gelip hastane odasında kanser mücadelesi veren iki farklı insanın önemli noktaları vardır. Gerçeğin farkında olup ancak hayatta yapamadıkları ve yapmayı istedikleri çok şey vardır ve oturup yapamadıkları için liste çıkartarak yola koyulurlar. Her macera, listelerine yeni bir madde ekler.

  Simdi Ya Da Asla 1
  Şimdi ya da Asla – Pazar Günü İzlenecek En İyi 10 Film

  Mr. Popper’s Penguins (Babamın Penguenleri)

  New York’taki dairesinde penguenler ile birlikte yaşayan Tom Popper’ın komik hikayesi anlatılıyor.Ünlü oyuncu Jim Carrey’nin yine bir komik bir karakteri canlandıracağı filmde başarılı bir iş adamının 6 penguen alarak apartman dairesini buzdan bir kaleye dönüştürme serüveni anlatılıyor. Penguenler ile birlikte yaşamaya başlayan Tom Popper, bakalım yeni sorumluluklarının iş hayatına olumsuz yansımasını engelleyebilecek mi?

  Babamin Penguenleri 3
  Babamın Penguenleri – Pazar Günü İzlenecek En İyi 10 Film

  Leon (Sevginin Gücü)

  Polisiye / Dram

  Masum bir kız ve bir katilin hayatını anlatıyor. Onların birbirlerinden başka kaybedecek hiçbir şeyleri yok. Erkek duygusuzca öldürüyor. Zayıf noktasını sadece 12 yaşındaki bir kız biliyor.12 yaşında New York’ta yaşayan Mathilda, üvey ailesinin yanında sevimsiz bir yaşamı paylaşmaktadır. Babası, iki taraflı oynayan bozulmuş polis için uyuşturucu saklamaktadır. Mathilda’yı kaçıp gitmekten tek alıkoyan küçük erkek kardeşidir. Bir gün, tüm ailesinin katledeildiği zaman alışverişte olan Mathilda şans eseri hayatta kalır ve en çok ihtiyacı olduğu sırada Léon’un dairesine saklanarak kendini kurtarır.

  Leon
  Leon – Pazar Günü İzlenecek En İyi 10 Film

  Şeker Portakalı (Meu Pé de Laranja Lima)

  Komedi / Dram

  Brezilya’da geçen hikayede sekiz yaşındaki küçük Zezé’nin hikayesine konuk oluyoruz. Zezé şehir dışında bir kasabada, oldukça büyük ekonomik sıkıntılar çeken bir ailenin çocuğudur. Son derece hassas ve olgun olan Zezé’nin en sevdiği şey hayal gücüyle baş başa kalıp yeni hikayeler üretmektir. Yeni taşındıkları evde karşısına çıkan portakal ağacı ise tam anlamıyla sığınabileceği tek varlık olur. Karşısına çıkan zorlukları aşabilmenin tek yolu portakal ağacının dallarının altındadır; bu ağaç güvenebileceği, sırlarını, korkularını ve sevincini paylaşabileceği tek şey olmuştur artık.

  Seker Portakali
  Şeker Portakalı – Pazar Günü İzlenecek En İyi 10 Film

  İlgili Makaleler

  Gingerbread Kurabiye

  Mis baharat kokuları eşliğinde yeni yılı karşılamaya ne dersiniz?   Yılbaşı denilince ilk akla gelenler arasında...

  Boğa Burcu (21 Nisan-20 Mayıs)

  Grup: Toprak/dişi/sabit/negatifYönetici Gezegen: VenüsRenk: Ateş pembe, açık mavi, eflatunUğurlu Taş: ElmasŞanslı Sayı: 6 Vücutta tekabül ettiği...

  Pratik Kek Tarifleri

  Evde kaldığımız bugünlerde sürekli yemek ve tatlı tariflerini araştırıyoruz. Biz de sizler için evdeki malzemelerinizle...

  Yıpranmış Saçlar İçin Ev Yapımı Maske Tarifleri

  Koronavirüs önlemleri kapsamında tüm kuaför ve güzellik salonları kapandığı için maalesef saç bakımımızı ihmal etmek...

  Bu yazıyı paylaş

  Popüler Yazılar

  Yağmurlu Havada Evde Yapılacak 5 Aktivite

  Her ne kadar bahara merhaba desek de görünen o ki yağmurlu ve serin havalar devam...

  2021 4 Sandalet Trendi

  2021’de ayakkabılardaki konfor-şıklık ikilisi sandalet trendlerinde etkisini gösterdi! Yüksek topuklu terlik ve sandaletlerin yerine evde...

  Sezonun Takı Trendleri

  Kıyafeti tamamlayan ve öne çıkaran en önemli aksesuarlardan biri olan takılarda bu sezon büyük formlu...